Dvouvrstvé parkety - vhodné i na podlahové vytápění
Dřevěné podlahy působí velice teplým dojmem a díky řadě možností úprav se hodí téměř do každého interiéru. Dvouvrstvá dřevěná podlaha spojuje výhody masivních a třívrstvých dřevěných podlah. Tvarem připomíná klasické dřevěné parkety. V současné době je nástupcem masivních dřevěných podlah. Základní částí dvouvrstvé podlahy je spodní nosná část a vrchní nášlapná vrstva.
Uvažujete-li o dřevěné podlaze, je vhodné si předem zjistit její výhody a nevýhody.
Skladbou a opracováním se materiál stává stabilním i v nestálých klimatických podmínkách. Má vysokou hřejivost, dlouhou životnost a díky vyšší stabilitě je vhodná pro podlahové vytápění. Nabízí se široký výběr formátů a vzorů v různých designech. Tato podlaha má nízkou konstrukční výšku, takže výborně navazuje na jiné podlahové krytiny v domě a umožňuje tak bezproblémový přechod z místnosti. Díky dvouvrstvé skladbě a celoplošnému lepení, nedochází k extrémnímu sesychání a vzniku spár.
Nevýhodou je vyšší pořizovací cena. Počáteční investice se však vyplatí, neboť podlahy lze renovovat a odpadá tak další investice na koupi nové podlahy.
Pokládka dvouvrstvé dřevěné podlahy
Při pokládce je vhodnější oslovit odborníka, neboť pro laika je položení poněkud náročné. U dvouvrstvé podlahy je vhodné celoplošné lepení, mají protitah a získají tím vyšší stabilitu. Navíc se zbavíte kročejového hluku a při chůzi neuslyšíte nepříjemné zvuky, mezi něž patří i dunivý efekt jako je například u plovoucích a laminátových podlah. Pokud podlahu celoplošně lepíte, není nutná třetí vrstva, která je jen u plovoucích podlah.
Přečtěte si také:
Dřevěné podlahy – tradice i exotika